Kamyk Radzymin MTB Team

Aktualności

Góry kochają Kamyki – Kamyki kochają góry ;)

W malowniczej miejscowości, na pograniczu Polski i Słowacji, w Piwnicznej – Zdrój, odbył się II etap Pucharu Doliny Popradu.

Impreza organizowana jest przez Klub Kolarski Agnieszka Skalniak, a sama Agnieszka jest kolarką i jeździ w barwach Astana Women Team oraz w Kadrze Narodowej. Jadąc na pierwszy etap, który odbywał się w Krynicy – Zdrój mieliśmy wiele wątpliwości…my z płaskiego Mazowsza na wyścigu górskim? Tak! Czemu nie sprawdzić, czy nasze małe Kamyki dadzą radę na takim terenie :) I udało się. Ola Dorsz i Michał Gruca wywalczyli złote medale:) Ewa Gruca pojechała pięknie, jednak jako najmłodsza w swojej kategorii zdobyła 6 miejsce:)

Pełni entuzjazmu i apetytu na kolejne górskie ściganie zameldowaliśmy się pod stokiem narciarskim Kokuszki w Piwnicznej :)

Widać było, że ten cykl jest bardzo popularny i lubiany przez zawodników, gdyż na starcie pojawiło się około 100 dzieci z Klubów takich jak Stal Rzeszów, Superior Zator, Wojnicz czy Nowy Sącz.

Naszej trójki, Ewy, Oli i Michała też nie mogło zabraknąć :) spodobało nam się na pierwszym etapie…

Trasa była wyznaczona u podnóża stoku narciarskiego Kokuszka. Podłoże było zróżnicowane – od ubitej ziemi, przez kamyki, a kończąc na miękkiej trawiastej nawierzchni. Na pierwszy ogień pojechały nasze dziewczyny :) Na 3 pętlach góra / dół Ola wywalczyła złoto a Ewa dojechała na 7 pozycji.

Michał miał do przejechania 5 okrążeń na dłuższym dystansie z mocnym podjazdem pod stok (oczywiście nie cały ;) ) Nasz Kamyk pojechał swoje i dojechał do mety jako pierwszy z ponad 2 minutową przewagą :)

Po wyścigu zostaliśmy poczęstowani kiełbaską z grilla, pysznym ciastem, a na deser dzieci dostały lody! I jak to powiedziała Ewa – „dla tych lodów to ja jadę na III etap”. Tak więc…spotkamy się z bardzo ciepłymi i sympatycznymi Góralami już na początku sierpnia. Do zobaczenia :)

Zapraszamy do galerii

Wróć do listy aktualności