Kamyk Radzymin MTB Team

Aktualności

Piaszczyste Legionowo - ale i tak fajne!

Trzeci etap Poland Bike Marathon odbył się w pełnym słońca na piaszczystych terenach wokół Legionowa :)

Na pierwszy ogień poszły nasze bąbelki na tracie Mini Crossu. Jako pierwszy na mecie zameldował się Leoś Dudkowski zdobywając brąz, a tuż za nim przyjechał Patryk Klaus zajmując 4 miejsce. Naszej Mai zabrakło tylko 4 sekund do 3 miejsca ale i tak wszystkie Bąbelki dla nas pojechały na ZŁOTY MEDAL :))

U nieco starszych Kamyków już tak prosto nie było :) Trasa liczyła 7 km i mimo, iż nie miała wielu interwałowych odcinków to piasku nie brakowało a przez to mocno dał się we znaki. Jako drugi OPEN i drugi w kategorii C4 przyjechał Filip Surdyk z 3 sekundową stratą do pierwszego zawodnika. Kuba Gregorowicz zameldował się tuż za Filipem ze stratą również 3 sekund zdobywając 3 miejsce :) . Tuż za podium na 4 miejscu oklaskiwaliśmy Nikodema Rowickiego i dalej Konrada Górczyńskiego.

W kategorii C3 Michał Gruca wywalczył złoto, a Czarek Wścisły i Karol Skrzyński skończyli wyścig kolejno na 5 i 7 miejscu.

W kategorii C2 Antek Mrowiński podobnie jak przed tygodniem zdobywa złoto, a Maciej Gregorowicz kończy wyścig na 5 miejscu :)

W kategorii C1 Tymek Dudkowski po świetnej jeździe zdobywa 1 miejsce :)

A jak u naszych kamykowych dziewczyn? Oczywiście, nie były gorsze od chłopców i Kamila Klaus jako pierwsza dziewczynka wygrała klasyfikację OPEN i tym samym zdobyła złoto w swojej kategorii. Tuż za Kamilą, 2 miejsce w kategorii D3 zdobyła Ala Surdyk.

BRAWO dla Wszystkich DZIECI!

Dorośli ścigali się na dwóch dystansach. Mini – 34 km i MAX 65km. Każda z tras była wymagająca, naszpikowana korzeniami, piachami i wymagającymi podjazdami i zjazdami. Jak do tego dołożymy ilość kilometrów do przejechania to można było niezle się ujechać ;)

Na dystansie MINI złoto wywalczyła Ola Szaturska I Rafał Januszewski. Tuż za podium, na 4 miejscu uplasowała się Olga Rowicka. Joasia Surdyk szczęśliwie dojechała do mety :). Panowie, przy mocnej konkurencji pojechali bardzo dobrze – Janek Nowak i Adam Mrowiński byli w pierwszej dziesiątce w swoich kategoriach. Trochę dalej uplasowali się Albert Klaus, Maciej Surdyk i Marcin Gruca :)

Na dystansie MAX z brązowym krążkiem zakończyła maraton Ola Zasada, a srebro przywiózł Patryk Wojciechowski. Tomek Białek dojechał na 6 miejscu w swojej kategorii a Jarek Uczkiewicz na 18tym. Szczęśliwie z uśmiechem na twarzy i na 38 miejscu mogliśmy witać Rafała Rowickiego :)

Niestety, drobne awarie na trasie nie pozwoliły ukończyć martonu Karolinie Grucy i Maćkowi Królikowi.

Bardzo gratulujemy Wszystkim startującym!