Kamyk Radzymin MTB Team

Aktualności

Mazowsze, Małopolska i Lubelszczyzna….

Weekend dla naszych Kamyków był bardzo pracowity, a do tego mogliśmy zaprezentować się na trzech imprezach kolarskich w trzech województwach Polski :)

Na pierwszy ogień poszły małe Kamyki w Krynicy Zdrój na Pucharze Doliny Popradu. Trasa maratonu XC była umiejscowiona u stóp Stoku narciarskiego w Tyliczu – czyli już na „dzień dobry” na górce :) .

Dziewczynki, Ewa Gruca i Ola Dorsz miały do pokonania dwie wymagające pętle „góra – dół, góra – dół, slalomik” – Ola pięknie zdublowała cześć swoich rywalek i wywalczyła złoto, Ewa dojechała na 5 pozycji jako najmłodsza uczestniczka w swojej kategorii. Michał Gruca do przejechania miał 3 okrążenia najdłuższego dystansu z przejazdem przez potok górski. Była zabawa i rywalizacja. Startujac z drugiej linii na początku pierwszego okrążenia Michał był na 4 pozycji, aa dojeżdżając na ostatni wymagający wjazd był już na pierwszej pozycji i tak też ukończył maraton :) Można śmiało powiedzieć, że Górale wiedzą już gdzie leży Radzymin :))) Brawo dzieciaki!

W tym samym dniu – w słoneczną sobotę - w Magdalence pod Warszawą na starcie stanął nasz Kamyk – Karol Skrzyński :) walcząc w kolejnym cyklu Legia Marathon MTB. Po 11 trudnych i wymagających kilometrach Karol zameldował się na mecie jako trzeci i tym samym wywalczył brąz! Brawo !!!

Niedziela to czas na ósmy etap Poland Bike Marathon, tym razem w Lublinie. Na starcie pojawiły się prawie wszystkie Kamyki więc zespół był silny i gotowy do podbicia Lubelszczyzny :)

Zaczęliśmy klasycznie od startu naszych bąbelków, gdzie srebro wywalczyła Jula Kramska, a Ewa Gruca przyjechała na 5 :)

Na dystansie FAN liczącym tym razem 9 km wystartowały nasze ciut starsze Kamyki. Trasa była trudna techniczna. Koleiny, dołki, zmiana podłoża, długie podjazdy…to wszystko mocno rozciągnęło stawkę. W takich warunkach Ola Dorsz, Michał Gruca i Kuba Gregorowicz wywalczyli złote medale :) . Ze srebrem na metę zjechał Filip Surdyk, a tuż za nim ukończyła maraton Ala Surdyk zdobywając tym samym brązowy medal :) . Tuż za podium – Maciek Gregorowicz, Antek Mrowiński i Mikołaj Pacholczyk – Brawo Dzieciaki :)))))))

Czas na dorosłych ;) a tutaj było ciekawie…na dystansie MINI 24 km , ze srebrem zameldował się Rafał Januszewski – gratulacje Trenerze, a tuż za podium…na 4 pozycji uplasowała się Olga Rowicka - zabrakło cennych 6 sekund..w kategorii M3 – Adam Mrowiński zajął bardzo wysokie 9 miejsce – przy tak mocnej kategorii to piękny wynik! Brawo dla WAS!

Dystans MAX to już nie przelewki - 52km i 400 m przewyższeń. Jacek Dorsz, Rafał Rowicki, Maciej Dąbrowski, Marcin Gruca przejechali i szczęśliwie ukończyli. Patryk Wojciechowski wywalczył brąz, a Karolina Gruca debiutowała na długim dystansie i dojechała na 5 pozycji.

Dziękujemy WSZYSTKIM KAMYKOM za zaangażowanie!