2 dni, 4 maratony, 22 zawodników, 12 medali

Sezon maratonów letnich rozkręcił się na dobre i my Kamyki też się rozkręcamy, 4 maratony w 2 dni? Już wiemy, że sie da :)

A tak na poważnie…był to dla nas bardzo intensywny weekend, gdzie nasze Kamyki były obecne na 4 różnych cyklach. Ale od początku :)

W sobotę nasze dzieci były na Mała Liga XC, która odbywała się w Otwocku oraz na Legia MTB Maraton na warszawskich Bielanach.

Oba cykle miały trasy wymagające sprawności i techniki. Michał Gruca na Małej Lidze XC wywalczył złoto, a Kuba Gregorowicz na Legii dojechał z brązowym krążkiem :) BRAWO!

W niedzielę oprócz małych Kamyków mogliśmy zobaczyć dorosłe Kamyki na dwóch cyklach – Cisowianka Mazovia MTB Marathon w Legionowie oraz na Wieliszewskim Crosskingu Edycja Letnia w Krubinie.

W Legionowie trasa dla dzieci miała 6 km i pierwszy jej fragment był szybkim prostym sprintem po ulicy po czym kolejne 2 km prowadziły przez las. Jako drugi w swojej kategorii przyjechał Maciek Gregorowicz, a tuż za Maćkiem – Antek Mrowiński z brązem. Michał Gruca również dowiózł brąz. Bardzo dobrze, aczkolwiek poza podium, pojechała Ala Surdyk ze stratą tylko 3 sekund do 3 miejsca, a Nikodem Rowicki uplasował się w połowie stawki na 13 pozycji. Dzięki dobremu występowi drużyna Kamyków na HOBBY zajmuje obecnie 3 pozycję :)

Na starcie dystansu FIT – 24 km stanęły 3 nasze Kamyki, a Karolina Gruca wywalczyła brąz w najliczniejszej kobiecej kategorii.

Druga część Kamykowego zespołu stawiła się na starcie w Krubinie, gdzie nasi zawodnicy poczynając od bąbelków a kończąc na starszakach, dzielnie walczyli na rowerach, biegając, a nawet robiąc te dwie czynności jedna po drugiej w duathlonie :) . Ale od początku...

Na 2 okrążenia wokół stadionu wystartowały na rowerkach, a potem biegając - Ewa Gruca i Jula Kramska. Dziewczynki dzielnie pokonały swój dystans i szczęśliwe pojawiły się na mecie, gdzie czekały pamiątkowe medale i słodkości ;)

W kategorii 7-8 lat Ola Dorsz zajęła pierwsze miejsce  :)

Na dystansie 22 km wystartowała pierwsza 7 osobowa grupa rowerowa na czele z Beatą Moćko oraz Olgą Rowicką, które to Panie przywiozły kolejno srebro oraz brąz :) . Panowie nie byli gorsi i również dowieźli dwa złota – Filip Surdyk i Patryk Wojciechowski oraz srebro wywalczył nasz Trener Rafał Januszewski, a tuż za podium Jacek Dorsz i Maciej Surdyk.

Po boju rowerowym nadszedł czas na 11 km biegu. Nie jest to nasza główna dyscyplina sportowa, którą trenujemy tym bardziej jesteśmy dumni z Asi Surdyk, która podjęła się przebiegnięcia trasy i zrobiła to w pięknym stylu! Patryk i Maciej to nasze „twarde sztuki” i również przebiegli dystans tym samym zapisując się na kartach historii jako duathlonowcy :)

I to co nas bardzo cieszy – nasza Drużyna zajmuje 3 miejsce w klasyfikacji generalnej!